ATATÜRK HAVALİMANI SULTANAHMET TRANSFERİ

Atatürk Havalimanı Sultanahmet Transferi Ülkemize ve İstanbul'a gelen ziyaretçilerin birçoğu genellikle Taksim ve Sultanahmet böglerini görmeyi istemektedir. Atatürk Havalimanı'ndan bu bölgelere ulaşımlar birden vesaitle olacağı için ziyaretçiler genelde taksi ve özel firmaların transferlerinden satın almaktadır. Vip vito transfer olarak taksi fiyatlarında havalimanlardan taşıma işlemleri gerçekleştiriyoruz.

SULTANAHMET HAKKINDA

Sultanahmet Camii İstanbul'un ve Türkiye'nin en güzel camilerindendir. Sene boyunca binlerce Turist tarafından ziyaret edilmektedir. Sultanahmet Camii'nin bir diğer adı ise pek bilinmese de Mavi Cami'dir. 1609 - 1620 yılları arasında yaptırılmıştır. O zamanlar 6 ay gibi bir sürede koca apartman dikmiyorlarmış tabi. Temel sağlam olsun diye bir betonu döküp senelerce beklerlermiş. O zamanki Camiler, surlar, tarihi yapılara bakınca da zaten bunu anlıyoruz. Senelerdir dimdik ayaktalar. , Sultanahmet Camii, Osmanlı Padişahı I. Ahmet tarafından Mimar Sedefkâr Mehmed Ağa'ya yaptırılmıştır.

SULTANAHMET NEREDEDİR ?

Sultanahmet, İstanbul'un Avrupa yakasındadır. Fatih ilçesine bağlıdır. Yol mesafesi 18km'dir. Yaklaşık 30 dk'da Atatürk Havalimanı'ndan Sultanahmet'e gidebilirsiniz.

"SULTANAHMET CAMİİ" HARİTA ÜZERİNDE BURADA

Diğer Popüler İçerikler

İstanbul Havalimanı Transfer

Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer

Şoförlü Vito Kiralama

Şoförlü E Class Kiralama


Tümünü Görüntüle